Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / (0539) 846 0 626

Eski Sehpalar Nasıl Boyanır?

Anasayfa Haber ve Duyurular Eski Sehpalar Nasıl Boyanır?
Sevdiklerinizle Paylaşın

Eski Sehpalar Nasıl Boyanır?

Renginden sıkıldığınız ya da eskiyen sehpalarınızı atmak yerine yeni bir renk ile farklılaştırabilir ve uzun bir süre kullanmaya devam edebilirsiniz. Peki bunu yapabilmeniz için “sehpa nasıl boyanır, sehpaları boyamak için hangi boyalar kullanılmalıdır ve eskiyen sehpalar nasıl değerlendirilebilir?” sorularına öncelikle cevap bulmalısınız.

Sehpa boyamak için gerekli malzemeler: 

Genel anlamda sehpa boyamak için ihtiyaç duyulan malzemeler sehpaya uygun boya, vernik, rulo fırça, ince uçlu fırçadır. Sehpanızın malzemesine uygun boyayı seçtikten sonra genel hatları boyamak için kullanacağınız boyayı rulo fırça ile uygulamalısınız. Rulo fırçanın ulaşamayacağı yerler için ise ince uçlu fırça kullanılmalıdır. Vernik ise hem boyayı uzun süre korumak için hem de boyanın ya daha canlı daha parlak görünmesini sağlamak için  ya da daha mat kadifemsi bir görünüm elde etmek için kullanılır.

Sehpalar boyanırken dikkat edilmesi gereken noktalar: 

Sehpa nasıl boyanır sorusundan önce sehpa boyama işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken konular da araştırılmalı ve boyama sırasında göz önünde bulundurulmalıdır. Kullanacağınız boya seçiminden sonra sehpa boyama işlemine başlanır. Boyama esnasında en çok özen gösterilmesi gereken nokta düzensiz bir biçimde uygulama yapmamaktır. İlk kat için sehpanın her bölgesine tek kat olacak şekilde boya sürülmeli ve yaklaşık bir gün kurumaya bırakılmalıdır. Sonrasında uygulanacak ikinci kat için yine rulo fırça kullanılır, ikinci kat sonunda rulo fırçanın erişemediği yerler için ince uçlu fırça yardımıyla son rötuşlar yapılır ve kurumaya bırakılır. 

Vernik seçiminde ise dikkat edilmesi gereken konular aslında sizlerin zevkine göre şekillenmektedir. Eğer ki görüntünün mat olmasını istiyorsanız verniğinizi ona göre seçmelisiniz. Aksine parlak bir görüntü için ise parlak vernik kullanmalısınız. Burada karar verme işi ise tamamen sehpaları yenileyen sizlere kalıyor.

Kullanılacak boya malzemeleri kimyasal içerikli olduğu için oldukça sağlığa zararlıdır, dolayısıyla boyama işlemi açık havada yapılmalıdır. Ancak kurumaya bırakılacak sehpa esintili ve tozlu bir alana bırakılmamalıdır. Etrafı kirli ya da esintili alanlarda kurumaya bırakılan sehpaların üzerinde hava kabarcıkları oluşabilir ya da esinti sebebiyle boya üzerine tozlar yapışabilir.

Hangi boyalar kullanılmalıdır? 

Kullanılacak boya seçimi için sehpanızın malzemesi çok önemlidir. Sehpalar nasıl boyanır araştırmasından önce sehpanızın ana malzemesinin analizi çok önemlidir. Uygun olmayan boya kullanımı sonucunda oldukça düzensiz yüzeyler elde edilebilir ya da boyama işlemi kolaylıkla gerçekleştirilemeyebilir. Ahşap, sunta ve benzeri sehpaları boyamak için su bazlı akrilik boyaları tercih etmelisiniz. Ancak boyama işlemi yapacağınız sehpa demir ise sprey boyalar ile boyama diğer boya türlerine oranla daha kolay olacaktır. 
Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0539) 846 0 626

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.