Loading...
Giriş Yap Hesap Oluştur

Çağrı Merkezi / (0539) 846 0 626

Eski Kavanozlar Nasıl Değerlendirilir?

Anasayfa Haber ve Duyurular Eski Kavanozlar Nasıl Değerlendirilir?
Sevdiklerinizle Paylaşın

Eski Kavanozlar Nasıl Değerlendirilir?

Her mutfağın olmazsa olmazı kavanoz… Günü gelince yetersiz gelen, günü gelince de neredeyse dolabın koca bir rafını işgal eden kavanozlarımız… Peki, artık eskidiğinde, kapakları gevşeyip tam kapanmadığında ya da gıda saklamak için uygun olmadığını düşündüğünüzde onları ne yapmalıyız? Tabi ki de değerlendirmeli, yine işlevsel bir hale getirip kullanmalıyız! İşte bu noktada “Eski kavanozlar nasıl değerlendirilir?” sorusunun birçok cevabı var ama biz sizin için en kolay ve pratik olanları kısaca anlatacağız. Anlatma kısmına geçmeden önce de birkaç detaydan bahsetmemiz gerek. 

Eski kavanozlarınızı değerlendirirken, süsleyerek daha dekoratif bir hale getirmek isterseniz birkaç detaya dikkat etmelisiniz. Örneğin boyamak istiyorsanız sudan etkilenmeyen dayanıklı boyaları veya sprey boyayı tercih edebilirsiniz. Bunların yanında kullanacağınız boya uyguladığınız yüzeyde kalabilen bir yapıya sahip olmalı. Kurdele veya boncuk gibi farklı şeylerle süslemek isterseniz de yapıştırmak için silikon tabancası gibi birçok yüzeyde etkili olan yapıştırıcıları seçmelisiniz.

Kalemliğiniz şimdiden hazır 

Kavanoz, sahip olduğu şekli gereğince hiçbir işlem uygulanmadan rahatlıkla kalemlik olarak kullanılabilir. Tek yapacağınız kavanozun kapağını çıkarmak ve içine kalemlerinizi koymak. Ama siz isterseniz son dönemlerde oldukça çok kullanılan metalik sprey boyalarla onları boyayabilir, kapağın takıldığı tırtıklı kısmı kurdele veya hasır ip gibi şeylerle kapatabilirsiniz.

Bitkilerinize yer açın 

Evdeki kaktüsler artık küçük saksılarına sığmıyor veya aldığınız fesleğen fidesini nereye dikeceğinizi bilmiyorsanız sorun yok, eski kavanozlar var! Özellikle orta ve büyük boy kavanozlarınızı tam istediğiniz gibi bir saksı haline getirebilirsiniz. Dekoratif taşlar ve renkli kumlarla da kavanozun şeffaflığından yararlanarak oldukça dekoratif bir görüntü elde edebilirsiniz. Hele ki terrarium yapma istediği içindeyseniz eski kavanozlarınızla tam istediğiniz gibi bir sonuca ulaşabilirsiniz.

Eski kavanozlar artık yeni mumluklarınız 

Eski cam kavanozlarınızdan harika mumluklar yapabilirsiniz. İsterseniz şeklini en beğendiğiniz büyüklü küçüklü kavanozları hiçbir işleme tabi tutmadan kullanabilir isterseniz de cam boyası ile boyayarak etrafına renkler saçan bir mumluk tasarlayabilirsiniz. Tüm bunların yanı sıra içine renkli taşlar koyabilir ya da ağız kısmından bir iple bağlayarak bahçenize ya da duvarınıza asabilirsiniz.

Evinizde vazo yoksa kavanoz var 

Özellikle artık kullanmadığınız büyük eski kavanozlar tam istediğiniz gibi vazolara dönüştürebilirsiniz. Tam istediğiniz boyutlarda olan o kavanoz bulduktan sonra içine sudan etkilenmeyen büyük beyaz dekoratif yaşlar yerleştirebilir, sudan etkilenmeyen dayanıklı boyalarla da boyayabilirsiniz.

Biraz da anılarınızı saklayın 

Albümde saklamak yerine her gün bakıp gülümsemek istediğiniz fotoğraflarınız çoğaldıysa bunun için de eski kavanozlarınızı kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kavanozun kapağını çıkarıp ters çevirmek ve içine istediğiniz fotoğrafı düzgün bir şekilde yerleştirmek. Eğer isterseniz fotoğrafın göründüğü alan dışındaki yerleri boyayabilir, istediğiniz gibi de süsleyebilirsiniz.

Hemen ücretsiz ilan verin, kısa sürede alıcı bulun.

Ücretsiz İlan Ver!

Hemen
İlan Başvurunuzu
Yapın.

Danışmanlarımız
Başvurunuzu
İncelesin.

İlanınız
Tüm Ağımızda
Ücretsiz Yayınlansın!

İlanlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için, Hemen Arayın! (0539) 846 0 626

Copyright © 2016. Her Hakkı Saklıdır.